Jõuluseiklus 2023 juhend

Jõuluseiklus 2023 juhend

Tere, seikleja ja mõnusat lumerohket jõuluaega!

Kätte on jõudnud juba 5. Jõuluseiklus ja taas on võimalik kustutada orienteerumisnälga, kosutada enda vaimu ja jaksu Jõuluseiklusega.

Ajavahemikul 16.12.2023 kuni 22.01.2024 on Pärnu lähedal maastikule pandud päkapikurada, stardi ja finišiga Võiste karjääri juures.

Selleks, et seigelda, vajad täis laetud aku ja internetiühendusega nutiseadet (telefoni) KP-des QR koodi lugemiseks ja kompassi (või äppi). Kui telefoni kaamera äpp automaatselt QR koodi lugeda ei oska, siis installeeri seadmesse mõni QR koodi lugemise äpp.
Testi seda www.okwest.ee lehel oleva jõuluseikluse reklaamil ja pärast osavõtutasu tasumist esimesel virtuaalsel kuuseKP tähisel.
Soovitav on kohe alguses sisse lülitada ka nutiseadme GPS (asukoht).

Varu endale vähemasti 4 tundi aega ja kui on oht pimeda peale jääda, siis ka lamp. Radasid on kaks. Pikk (P) rada ~ 14km pikk, ja lühike (L) rada ~ 8km ja kuuseKP-sid jätkub küllaga. Seiklusraja võib läbida ka mitmes osas (eri päevadel) jätkates sealt, kus pooleli jääb. Kui soovid läbida lühemat rada, siis 13. kuuseKP-es on 2 tähist (2 QR koodi). Pikemal või Lühemal rajal jätkamiseks skaneeri vastavat QR koodi.

Kasuks tuleb avatud mõttelaad, valmisolek üllatusteks ja nuputamisteks. Seikluse käigus testitakse mälu ja matemaatilisi oskusi.
Sõbraga koos on kindlasti lahedam.

Enda ja oma sõbra (sõprade) osalustasu saad tasuda siin: E-POOD
Jõuluseikluse osalustasu on 10€/osaleja kohta, mis tuleb kanda OK West klubile (a/a EE591010902000877004).
Selgitusse märkida osalejate nimed, kelle eest osalustasu maksti.
Pärast pangamakse kinnitust suunatakse registreerija tagasi e-poodi ja talle avalikustatakse Jõuluseikluse alguse virtuaalne kuuseKP.

Igas kuuseKP-s saad (nutiseadme abil QR koodi lugedes) vihje, kuhu ja kuidas edasi.
Kui mõnes kuuseKP-s ei õnnestu QR koodi lugemine, siis trüki oma nutiseadmes veebilehitsejasse (Chrome, Edge, Firefox) tähise keskel mustas kirjas valgel taustal olev internetiaadress algusega otse.okwest.ee/jo…..
Igas KP-s on lisaks KP numbrile ka kuuse number.
Korja kõik kuusenumbrid õiges järjekorras kokku ja registreeri pärast raja läbimist siin: REGISTREERIMINE.
Kõigi õigete numbrikombinatsioonide vahel loosime välja auhindu.

Stardi, finiši ja mõnes vahe kuuseKP-s tuleb enne vihje saamist sisestada osaleja (võistkonna) nimi ja/või virtuaalse kuuseKP vastus.

Ka sellel aastal on avatud jõulupostkast (NB! vaid pikal rajal!). Võta kaasa väike kink, mis ei ületa silindrikujulise anuma mõõtmeid läbimõõduga 9,5cm ja pikkusega 29cm.
Midagi postkastist võttes pane sama kogus sinna ka tagasi. Kink peaks taluma kõiki ilmastikumuutusi. Vedelaid, lõhki külmuvaid, kinke panna ei tohi.
Postkast sulge korrektselt, kuid kinni keeramisega ole leebe, et järgmised päkapikud ka kinke vahetada saaksid.
Postkast ei asu maapinnal lume all, vaid kõrgemal.

Sellel lumerohkel aastal on võimalus ka metsloomi veidi aidata. Võta kaasa natuke juurikaid ja teatud kuuseKP-s on koht nende panemiseks.

Pärast Jõuluseiklust lisa kuuseKP numbrite registreerimisele ka raja läbimiseks kulunud aeg ja pikkus.
Oodatud on ka pildid ja seiklusjutud pärast raja läbimist klubi Facebook lehele ürituse alla kommentaaridesse.

SOS: 5083837